Wiesz czy jest sudoku? Kochasz grać w sudoku? Owszem, uwielbiam te grę – odpowie wielu z nas. Gdyż wielu z nas wie nie tylko, jak w to grać, ale też jak wygrywać.
Jeśli mamy logiczny umysł nawet najtrudniejszy rodzaj sudoku – gdyż gra ta, tak samo jak krzyżówki czy innego rodzaju gry, może mieć róże poziomy – sudoku nie będzie stanowić dla nas wielkiego wyzwania. Lub szybko osiągniemy kolejne, znacznie wyższe poziomy – wystarczy, że będziemy ćwiczyć (a to przecież przyjemne ćwiczenia – na tym polega ta gra, jej czar). Lecz nawet wtedy, gdy nasz umysł jest bardziej “artystyczny” czy humanistyczny i mamy problem z matematyką, unikamy liczb – przy odrobinie cierpliwości i wysiłku możemy zostać mistrzem sudoku. Wystarczy, że opanujemy sudoku zasady rozwiązywania – które istnieją i mogą posłużyć za pewien klucz.

 
Pamiętajmy więc, by najpierw sięgać po prostsze sudoku stopniowo ponosząc ich trudność. I zaczynać zawsze od tego kwadratu, który najgęściej wypełniony jest liczbami – aż po kolejne, kierując się ta logiką. I uzupełniać te pola, co do których jesteśmy pewni – ewentualnie korygując błędy.